Farský deň 2019

V sobotu, 31. augusta 2019 sme v našej farnosti prežili III. ročník Farského dňa. Po dobrej príprave sme začali sv. omšou o 12.00 v kostole Najsvätejšej Trojice, pri ktorej spieval Farský zbor. Sv. omšou sme ďakovali Bohu za šesť rokov, ktoré sme vo farnosti prežili. Farnosť bola zriadená o. biskupom Bernardom Boberom k 1.9.2013.

Po sv. omši sme sa presunuli do okolia fary, kde bolo pripravené všetko pre dobrú oslavu. Pre deti boli pripravené nafukovacie hrady, ako aj miesto, kde si mohli niečo maľovať, či tvoriť. Pre starších boli pripravené stoly, ktoré sa o niekoľko minút zaplnili dobrým jedlom. Aj toho roku sa o chutné jedlo postaral náš kuchár Miro so svojou partiou.

Farská garáž sa tak na jeden deň premenila na stánok, v ktorom sme si mohli dať nabrať dobrý guľáš, či fazuľovú polievku s údeným kolenom. Hneď vedľa nich si zvlášť mladší mohli dať hot dog, ktorí pripravovali naši mladí s poriadnou dávkou entuziazmu. Neomrzelo ich to pripravovať až do posledného predaného párku v rožku.

Nechýbala ani kofola, či dobré vychladené a čapované pivko. Aj o to sa starali naši chlapi z farnosti. Ľudia mohli zároveň prispieť aj na celé stretnutie tým, že si svoje peniaze vymenili za smajlíkov. O výmenu sa ako každý rok postaral Peťo.

Čo by to bol za farský deň, keby na ňom nebolo dosť zábavy. Moderátorom farského dňa sa zhostil Ondrej, za čo sme mu veľmi vďační. K dobrej zábave prispel aj DJ Robo a Farband – teda farská kapela, zložená z členov farského zboru.

Pohodovú atmosféru a dobrú náladu si ľudia všetkých generácii, tak domáci ako aj hostia užívali do 21:00, kedy sme stíšili hudbu a začali pomaly pripravovať priestor na nedeľnú sv. omšu.

Chcem sa aj týmto poďakovať všetkým, ktorí prišli na Farský deň 2019 a zároveň ďakujem tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhali k hladkému priebehu tohto krásneho dňa. Keď som z mnohých strán počul samé dobré slovko na adresu organizátorov, tak len pre ilustráciu – za touto akciou som napočítal viac ako 30 ľudí, ktorí priložili ruku k dielu.

Teším sa, že ako farár môžem s Božím požehnaním prežívať v tejto farnosti také pekné chvíle.. Ak ste tento rok Farský deň nestihli, už teraz vás v mene organizačného tímu pozývam na ďalší farský deň, niekedy v závere budúcoročných letných prázdnin. Vo fotogalérii si môžete pozrieť atmosféru zachytenú v obrazoch a vidách.

S pozdravom Martin Novotný, farár