Krížová cesta s deťmi

V nedeľu, 7. apríla nám deti, ktoré sa pripravujú k slávnosti 1. svätého prijímania divadelným spôsobom zahrali krížovú cestu. 4 chlapci a 8 dievčat si podelilo všetky úlohy. Najviac textu pripadlo vojakom, za čo chcem poďakovať Ondríkovi a Romanovi. Za týždeň sa viackrát stretli, aby sa to spolu naučili. Hlavnú postavu – Ježiša – nám zahral Danko, ktorý sa veľmi vcítil do svojej úlohy. Štvoricu chlapcov dopĺňa Robko, ktorý mal toho akosi viacej – v úvode hral piláta, neskor Šimona z Cyrény a v závere Jozefa Arimatejského.

Dievčatá si podelili úlohy nasledovne: úlohu Panny Márie prijala Kristínka, Veroniku nám zahrala Dianka. Viki, Ajka a Izka nám zahrali ľud, ktorý doplnili plačúce ženy – Elenka, Emka a Erika.

Chcem poďakovať rodičom za ich spoluprácu, zvlášť pri tvorivosti kostýmov a že svojou pomocou prispeli k tomu, aby nám deti zahrali krížovú cestu.

Milé prvoprijímajúce deti, chcem vám zapriať, aby ste si v srdci uchovali posolstvo krížovej cesty a nech vám dobrý Boh pomáha na vašej ceste. Buďme si istý, že Boh je stále s nami.