Výlet rodín

V sobotu, 4.10.2014 sme sa po rannej sv. omši vybrali autobusom z farnosti Pereš do rekreačného strediska Kysak-Brezie. Počasie nám na začiatku až tak neprialo, bolo chladnejšie, ale po vystúpení v areáli sme sa pustili do rozličných športových aktivít, čím sme preklenuli tepelný most :) Zahriali sme sa pri stolnom tenise, biliarde, či stolnom futbale. Ten sa rozvinul až do veľkého turnaja všetkých prítomných rodín. Kto ešte stále mal pocit nejakého chladu, tak si dal pripravený čaj, alebo kávu. Pred obedom sme sa vybrali na prechádzku a tí zdatnejší prešli toho viac. Príjemná chvíľa na rozhovory a osvieženia tela a duše. Keď sme si následne sadli k stolu, nestíhali sme na stôl nosiť misky s gulášom, ktorý sa kuchárovi naozaj vydaril. Jedna paráda.

Rodinný výlet nám ponúkol pobyt ako v prírode, tak aj veľa zábavy. Spoločné hry po obede nás viedli k tomu, aby sme sa bližšie spoznali – hlavne po mene. Prišla teda na rad hra hala-bala a po nej ďalšie, pri ktorých sme sa poriadne nasmiali. A to už sa schyľovalo k veľkému finále, ktoré si v stolnom futbale zahrala rodina Zelizňáková proti Saenz Smolinskej. Poriadna dávka adrenalínu na tvárach súťažiacich a povzbudzovanie zo strany ostatných napokon prinieslo viac šťastia Zelizňákovcom, k čomu im blahoželáme.

Záverečnú hodinu sme vyplnili športom, zvlášť basketbalom a dobrým oddychom, či rozhovormi. Keď sme nastúpili do autobusu na spiatočnú cestu, niektorí využili chvíľu na krátku siestu. Spontánne sme zhodnotili, že podobné výlety nám pomáhajú bližšie spoznať jeden druhého a už pripravujeme ďalšiu akciu v podobe halového turnaja vo futbale medzi deťmi a mladými.

Pár snímkov vo fotogalérií.

Finálový zápas v stolnom futbale.