Kandráčovci

Radosť v srdci a úsmev na perách… ovocie vianočného koncertu Kandráčovcov, v sobotu, 4. januára 2014 na Pereši. Farnosť Košice -Pereš je najmladšou farnosťou Košickej Arcidiecézy. Má za sebou ešte len štyri mesiace. Dá sa povedať, že je ešte len takým dieťaťom medzi farnosťami. Preto sa mnohí domáci, ako aj hostia tešili, že im pri jasličkách zaspievali Kandráčovci. Priniesli so sebou radosť a pokoj, ale aj úsmev a pohladenie pre dušu. Kostolík na Pereši bol plný do posledného miesta.

Hneď na úvod privítali prítomní pani Moniku Kandráčovú veľkým potleskom. Vianočný koncert bol plný krásnych kolied a vinšov, ktoré sa dotýkali zaiste každého srdca. Pani Monika Kandráčová si zaspomínala, ako ona – ako dieťa prežívala Vianoce. Bolo to veľmi úprimné. Svojím spevom rozsievala pokoj a úsmev.

Hudobníci Kandráčovci nám zasa ponúkali radosť svojou profesionálnou interpretáciou kolied. Primáš Ondrej Kandráč nás svojím slovom sprevádzal počas celého koncertu. Zvýraznil krásu a rôznorodosť kolied. Počas koncertu nechýbala ani odmena, ktorú si za odvahu a krásny spev vyslúžil malý Patrik.

Pred záverečnou piesňou – tichá noc – sa k prítomným prihovoril košický Arcibiskup, Mons. Bernard Bober, ktorý zaprial Kandráčovcom, aby aj naďalej rozdávali radosť a najmladšej farnosti poprial, aby sa spolu so svojím farárom vzmáhala a tešila Božiemu požehaniu.

Po poslednej piesni nasledoval veľký aplaus pre Kandráčovcov, ako vďaka za ovocie krásneho vianočného koncertu.

ĎAKUJEME VÁM, KANDRÁČOVCI :)

(Vo fotogalérii si môžete pozrieť zopár zachytených momentov.)