Obnova vstupu do kostola

Začiatkom jari tohto roku sa nám podarilo opäť niečo opraviť, či zrekonštruovať na našom kostole Najsvätejšej Trojice na Pereši. V marci nám firma inštalovala v prednej časti kostola dve okná, vďaka ktorým môžeme lepšie prevetrať priestor kostola. V nasledujúcich mesiacoch sa firma pustila do rekonštrukcie masívneho dreveného vstupu do kostola. Najprv demontovali sklo, prebrúsili a nalakovali drevené časti, do ktorých potom osadili dvojsklo. Vstupné dvere vyrobili nové. Z vnútornej strany osadili nové, široké dubové lišty. Na jeseň ešte dokončia celý vstup novými pritlačnými lištami aj zvonku.

Chcem sa touto cestou poďakovať stolárskej firme Miroslava Kopčáka. Chcem sa poďakovať za finančnú podporu mnohým z vás, ktorí ste prispeli priamo na tento účel, ako aj ostatným, ktorí finančne pomáhate našej farnosti. Časť financií išla aj z farského účtu. Jedna etapa tohto projektu sa uskutočnila vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a to vo výške 1.500 Eur. Celkové náklady na úplné dokončenie celého projektu na jeseň tohto roku sú zhruba vo výške 5.000 Eur.

Niekedy sa hovorí, že jej tej práce ako na kostole. Môžem potvrdiť, že to v našom prípade platí. Tej práce je dosť, ale pomaly to ako farnosť zvládame, čo ma veľmi teší. Ešte raz vďaka vám všetkým za vašu podporu. V Galérii si môžete pozrieť pár fotiek.

S pozdravom Martin Novotný, farár