Prvé sobotňajšie stretko

Hovorí sa, že začiatky sú vždy ťažké. No dá sa povedať, že začiatky môžu byť aj veľkým prekvapením. V tomto prípade chcem povedať, že sobotňajšie stretko s deťmi a mladými bolo veľmi príjemným prekvapením. Stretli sme sa v kostole na Pereši. Už prví odvážlivci – Benedikt a Miško, ku ktorým sa pridal Oliver, prišli s veľkou tvorivosťou a chuťou. Tak sme sa pustili do nedeľňajšieho textu evanjelia a rozmýšľali spoločne, ako by sme ho vedeli zahrať. A všetko sa to ešte viac rozbehlo, keď so svojími nápadmi doplnila malých divadelníkov Viktória a neskôr Saška. Ako by v nedeľu na omši ostatným deťom, mladým a dospelým priblížili Ježišovo uzdravenie desiatich malomocných?

Ich tvorivosť ocenili na omši ľudia spontánnym potleskom. Niekoľko obväzov, či barly im poslúžili na to, aby zahrali ľudí vtedajšej doby chorých na malomocenstvo. Nechýbala ani odvaha Benedikta, ktorý svojím pokojom stvárnil Ježišovo konanie. Týmto spôsobom pomohli rozvinúť tému pre všetky deti a dospelých a to nezabúdať prosiť o zdravie v čase choroby, ale aj ďakovať za svoje zdravie.

Týmto sa im chcem ešte raz poďakovať a zároveň pozvať aj ďalšie deti a mladých na pravidelné stretnutia v sobotu o 14:00 v kostole na Pereši. Toto stretnutie chceme vyplniť rozličnými aktivitami, či hrami, pri ktorých sa lepšie spoznáme a oživíme aj raz v mesiaci nedeľnú sv. omšu za účasti detí.

Martin Novotný, farár