Víkendovka v Kysaku

V polovici januára sme s rodinami prvoprijímajúcich detí strávili víkend v peknom prostredí Školy v prírode v Kysaku. Na slávnosť Prvého sv. prijímania sa v našej farnosti pripravuje 22 detí z dvadsiatich rodín. Spolu nás na víkendovke bolo 69 ľudí – áno, poriadna partia.

Strávili sme pekný spoločný čas. V piatok večer sme sa trocha podelili do skupín – prvú tvorili prvoprijímajúce deti, druhú skupinu ich súrodenci a tretiu skupinu vytvorili rodičia. Hneď v úvode si zahrali klasickú zoznamovaciu hru „hala-bala“. Po uvoľnení prvotného napätia, ak nejaké mali, už ďalej v dobrej nálade pokračovali v práci v skupinkách. Prvoprijímajúce deti sa pod vedením Líviei Počatkovej učili nové poznatky o Sv. omši a Eucharistii. Ostatné deti sa zabávali a hrali pri skvelých animátorkách – Lucii a Saške.

V sobotu sme strávili doobedie katechézami, ktoré si pripravili rodičia. Ešte pred obedom sa deti prevetrali na čerstvom vzduchu v areáli Školy v prírode. Poobede nás čakala spočiatku krátka a nevinná túra k zrúcaninám hradu. Vyzeralo to naoko veľmi ľahko. Aby sme mali na čo spomínať, bolo to teda oveľa náročnejšie, ako sme si predstavovali. Posledný úsek sme sa doslova štvornožky štverali na kopec.. ale dobre to dopadlo – bez akýchkoľvek zranení. Po príchode na ubytovňu deti akoby zabudli, že to bolo náročné a dokonca si pre rodičov pripravili večerný program. Do svojich vystúpení zapojili svoje talenty – spievali, tancovali, hrali na klavíri, rozprávali a hrali vtipy..

V nedeľu doobeda sme si trocha precvičili piesne a spoločne sme slávili nedeľnú Sv. omšu. Deti sa zapojili rozličnými úlohami a spevom. Hovorili sme o tom, ako majú vyzerať naše vzťahy. Nemáme s druhými manipulovať, ale milovať. A po spoločnom pózovaní na fotku a dobrom obede (ináč strava bolo perfektná) sme sa pomaličky pobrali domov. Myslím, že každý prispel svojím dielom k tomu, aby sme sa všetci cítili príjemne.. a veru, bolo nám veľmi fajn :)